Pielęgnacja drewnianych mebli jest niezwykle ważnym elementem ich użytkowania.
Drogi kliencie jeśli chcesz żeby posłużyły Ci jak najdłużej, to w codziennej pielęgnacji ich powierzchni używaj suchej lub wilgotnej, ale nigdy nie mokrej ścierki.
Na naszym rynku można znaleźć specjalne środki do pielęgnacji tego typu nawierzchni np.: „Pronto”, które wystarczy nanieść na miękką ściereczkę a nie bezpośrednio na drewniany mebel a następnie przetrzeć nią daną powierzchnię.
Jeżeli zechcecie używać nowego preparatu jeszcze nie sprawdzonego przez Was, należy pamiętać, by wypróbować go w miejscu najmniej widocznym. A to po to, by mebel nie stracił na wartości jeśli się okaże, ze jest nieodpowiedni.
Warto podkreślić, ze drewno jako naturalny surowiec posiadajacym właściwości antystatyczne, co oznacza, ze zapobiega osiadaniu kurzu. Jest to cenna wskazówka dla alergików.
Pielęgnacja powierzchni mebli olejowanych jest zróżnicowana. Większe zabrudzenia można usunąć używając drobnoziarnistego papieru ściernego lub włókniny.
Jeżeli posiadamy meble z naturalnego drewna to wymagają one odpowiedniej pielęgnacji. Należy przecierać je zawsze suchą tekstylną ściereczką.
Aby meble olejowane zachowały pierwotny wygląd powinno się je raz na kilka lub kilkanaście lat odświeżać. Można to zrobić za pomocą oleju lnianego lub wosku.
Nanoszonym preparatem zwiększymy ochronę drewna a uzyskany jedwabisty połysk spowoduje wrażenie nowo zakupionego mebla.
wiadomości w pigułce
BONSAI – to karłowate drzewko, hodowane w płaskim naczyniu (w jap. „bon”) pielęgnowane, odpowiednio przycinane posiadające płytki system korzeni. Wymaga ona wieloletniej pielęgnacji i niejednokrotnie pracy kilku pokoleń wykwalifikowanych ogrodników.
Obecne nasycenie rynku jest tak duże, ze coraz częściej drzewka Bonsai można spotkać w zwykłych domach i mieszkaniach. Są one nie tylko oryginalna ozdoba domu, ale również coraz częściej wspaniałym hobby.
Została ona wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa. Ostatnie cięcie wykonał były prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Lech Wałęsa.
Nieopodal słynnej deski można dostrzec też najdłuższy stół o dł. 36 m i wadze 6 t, który wykonany jest z kromy drzewa powstałego podczas ciecia w/w deski przy którym może zasiąść około 230 osób.
Został nazwany Stołem Noblisty – na pamiątkę Pokojowej Nagrody Nobla uzyskanej przez Lecha Wałęsę.
W Polsce znajduje się także największy na świecie fortepian.
Mierzy ponad 6 metrów długości, ponad 2,5 metra szerokości i prawie 1,9 m wysokości. Wsparty jest na sześciu nogach, które opatrzone zostały wizerunkami wybitnych polskich muzyków: Fryderyka Chopina, Stanisława Moniuszki, Ignacego Jana Paderewskiego, Mieczysława Karłowicza, Karola Szymanowskiego, Henryka Mikołaja Góreckiego. W produkcji fortepianu użyto różnych gatunków sezonowanego drewna, między innymi: świerku wysokogórskiego (rezonansowego), brzozy, sosny, grabu, mahoniu, bubingi. Organy te liczą ponad 400 lat.
Boonsai
Narutowicza 6
05-091 Ząbki
Polska
pon. - pt.
07:00 - 17:00
druga i czwarta sobota miesiąca.
07:00 - 14:00
niedz.
nieczynne